D1RC Drift Worlds Championship sponsord by HPI Racing

Fri, 9th July 2010

HPI oraz Radio Race Car International byli głównymi sponsorami mistrzostw świata w drifcie D1RC Drift Worlds Championship, przeprowadzonymi w pierwszy weekend lipca. W imprezie wzięli udział fani z całego świata(nawet z Australii). Pete Gray zwyciężył w brytyjskim finale D1RC Drift. Pokonał 42 zawodników najwyższej klasy podczas 4 dniowych zawodów, których finał miał miejsce 4 lipca. Impreza D1RC, sponsorowana przez HPI Europe i Radio Race Car International, odbyła się w Snetterton Park w Norfolk.

Pete zakwalifikował się do finału jako czwarty zawodnik wraz z kolegą z drużyny John Turner(ósmy). Oboje startowali modelami Cyclone TCs, Pete wybrał karoserię HPI Toyota Soarer a John HPI Toyota Supra Aero. Wszyscy zawodnicy startowali na oponach T-Drift #4406.

Drugie i trzecie miejsce zajęli Tom Walton (Brytyjczyk) oraz Remi Daude (Francuz). Faworyci z Japonii, Australii, oraz Ameryki Południowej odpadli z rywalizacji wcześniej niż przypuszczaliśmy nie dając sobie rady z silna Europejską konkurencją.